Etusivu / Naisten kengät / Korkokengät / Marco Tozzi avokkaat n. 8 cm korolla
-20%

Marco Tozzi avokkaat n. 8 cm korolla

Alunperin: 49,00  -20% 39,00 

30pv alin hinta: 49,00 

Tyylikäs avokas, joka luo näyttävän siluetin noin 8 cm korolla. Sopii juhlaan ja erityistilaisuuksiin. Korkea korko antaa ryhtiä ja pituutta asuun kuin asuun.

Lue lisää

Nopea toimitus – saat kengät 1-3 arkipäivän kuluessa!

Tuotetunnus (SKU): 23283442MET Osastot: , , , , Tuotemerkki:
  • Ilmainen toimitus vähintään 99 € ostokselle
  • 14 päivän palautusoikeus
  • Ensimmäinen palautus on maksuton
Tuotekuvaus

Marco Tozzi 23283442MET on klassinen naisten avokas, joka yhdistää ajattoman muotoilun ja näyttävän, noin 8 senttimetrin koron. Tämä kenkä on suunniteltu tuomaan ryhtiä ja eleganssia asuun kuin asuun, ja se on luotettava valinta moniin tilaisuuksiin.

Tämän avokkaan keskeisin elementti on sen elegantti 8 cm korko. Se antaa ryhtiä ja luo kauniin, säärtä pidentävän siluetin, mikä tekee siitä täydellisen valinnan juhlavampiin hetkiin. Kengässä on normaali lesti, joka on suunniteltu sopimaan useimmille jalkatyypeille ja tarjoamaan perusmukavan, standardinmukaisen istuvuuden.

Kengän ajaton ja pelkistetty muotoilu tekee siitä poikkeuksellisen monikäyttöisen. Se on luottovalinta, joka ei mene pois muodista. Selkeän profiilinsa ansiosta se sopii vaivattomasti yhteen niin mekkojen ja hameiden kuin housupukujenkin kanssa, täydentäen asun tyylikkäästi. Marco Tozzi -brändinä tunnetaan kyvystään yhdistää ajankohtainen muoti ja käytännöllisyys, ja tämä avokas on siitä loistava esimerkki.

Tämä kenkä on suunniteltu naiselle, joka arvostaa klassista eleganssia ja etsii luotettavaa jalkinetta juhliin, perhejuhliin tai siistiin työpukeutumiseen. Se on erinomainen valinta, kun haluat viimeistellä asusi näyttävällä mutta samalla hienostuneella tavalla. Valitsemalla tämän Marco Tozzi -avokkaan saat vaatekaappiisi ajattoman klassikon, joka palvelee sinua luotettavasti monissa tärkeissä tilaisuuksissa.

Kenelle nämä kengät sopivat?
  • Juhliin ja erityistilaisuuksiin osallistuville naisille. Klassinen malli ja korkea korko viimeistelevät juhla-asun.
  • Pituutta ja ryhtiä kaipaaville. Noin 8 cm korko kohottaa ryhtiä ja luo sääriin kauniin, siron linjan.
  • Normaalilestisen jalan omistajille. Kenkä istuu hyvin standardinlevyiseen jalkaan ilman puristuksen tunnetta.
  • Ajattoman tyylin ystäville. Tämä perinteinen avokasmalli pysyy muodissa ja on luotettava valinta vuodesta toiseen.
Istuvuus ja lesti
  • Lesti: Normaali
  • Normaali lesti, joka tarjoaa standardinmukaisen istuvuuden.
Ominaisuudet
  • Noin 8 cm korko (korkea ja kapea) – kohottaa ryhtiä ja luo juhlavan ja näyttävän siluetin.
  • Klassinen avokasmalli (suljettu kärki ja kanta) – ajaton muotoilu, joka on helppo yhdistää eri asukokonaisuuksiin.
  • Normaali lesti (standardinleveys) – takaa hyvän perusistuvuuden yleisimmälle jalkatyypille.
  • Monikäyttöinen juhakenkä (soveltuu moniin tilaisuuksiin) – erinomainen valinta niin häihin, valmistujaisiin kuin muihinkin juhliin.
Usein kysyttyä

Onko kengän lesti normaali vai leveä?

Kengässä on normaali lesti, joka on suunniteltu sopimaan useimmille jalkatyypeille.

Kuinka korkea korko on?

Koron korkeus on noin 8 senttimetriä, mikä antaa näyttävän ja ryhdikkään ilmeen.

Mistä materiaaleista kenkä on valmistettu?

Valmistaja ei ole toimittanut tarkkoja materiaalatietoja tähän malliin. Suosittelemme suojaamaan kengän ennen käyttöä materiaalille sopivalla suihkeella.

Mihin käyttötarkoitukseen tämä kenkä sopii parhaiten?

Klassisen muotoilunsa ja korkean korkonsa ansiosta tämä avokas sopii erinomaisesti juhliin, virallisempiin tilaisuuksiin ja siistiin toimistopukeutumiseen.

Toimituskulut

Nouto valitsemastasi PostNordin toimipisteestä tai pakettiautomaatista. Saat ohjeet noutamiseen tekstiviestillä paketin saapuessa.

6,90 €


Arviot

Tuotearvioita ei vielä ole.

Kirjoita ensimmäinen arvio tuotteelle “Marco Tozzi avokkaat n. 8 cm korolla”

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *


Naisten talvikengät

Talvella tai syyssäässä, näissä ei tarvitse palella.

Naisten kengät

Kenkiä naisille, aivan kaikenlaisille.

Naisten maiharit

Kenkiä naisille, haastaville poluille.

Miesten kengät

Kenkiä miehille, tielle kuin tielle.