Etusivu / Naisten kengät / Naisten vapaa-ajan kengät / Duffy kevyet punoskesäkengät
-22%

Duffy kevyet punoskesäkengät

Alunperin: 45,00  -22% 35,00 

30pv alin hinta: 45,00 

Kevyt ja ilmava punoskenkä kesäpäiviin. Sopii rentoon arkeen ja lomalle. Helposti jalkaan sujautettava slip-on-malli tekee pukemisesta vaivatonta ja nopeaa.

Lue lisää

Nopea toimitus – saat kengät 1-3 arkipäivän kuluessa!

  • Ilmainen toimitus vähintään 99 € ostokselle
  • 14 päivän palautusoikeus
  • Ensimmäinen palautus on maksuton
Tuotekuvaus

Duffy 55682305BLK on kevyt ja ilmava punoskenkä naisille, joka yhdistää vaivattomuuden ja kesäisen tyylin. Se on suunniteltu tarjoamaan helppoutta ja mukavuutta lämpimiin päiviin.

Kengän erottuva piirre on sen kaunis ja hengittävä punosrakenne. Se ei ainoastaan näytä tyylikkäältä, vaan antaa myös ilman kiertää vapaasti, pitäen jalat miellyttävän viileinä lämpiminäkin päivinä. Slip-on-malli tekee kengistä äärimmäisen helppokäyttöiset: ne sujahtavat jalkaan nopeasti ilman nauhoja tai solkia, mikä tekee niistä täydellisen valinnan kiireisiin aamuihin tai rentoihin lomapäiviin.

Suunnittelussa on panostettu käyttömukavuuteen. Kengissä on normaali lesti, joka sopii hyvin useimmille suomalaisille jaloille tarjoten riittävästi tilaa varpaille. Kevyt rakenne vähentää jalkoihin kohdistuvaa rasitusta, joten voit nauttia päivästäsi ilman painavien kenkien tunnetta.

Nämä Duffy-kesäkengät ovat ihanteellinen valinta monenlaisiin kesän menoihin. Ne sopivat täydellisesti arkikäyttöön, kuten kauppareissuille, kaupungilla kävelyyn tai puistossa oleskeluun. Kenkien yksinkertainen ja monikäyttöinen muotoilu on helppo yhdistää niin mekkoihin, hameisiin kuin shortseihinkin, tehden niistä luotettavan kumppanin koko kesäkaudeksi.

Kenelle nämä kengät sopivat?
  • Lämpimän sään pukeutujille. Punottu, ilmava rakenne on täydellinen valinta kesäisiin asukokonaisuuksiin.
  • Helppoutta arvostaville. Slip-on-malli on vaivaton sujauttaa jalkaan ilman nauhoja tai solkia.
  • Rentoa tyyliä etsiville. Kengät sopivat erinomaisesti niin kaupungille, rannalle kuin lomamatkoillekin.
  • Normaalilestisen jalan omaaville. Kenkä on suunniteltu tarjoamaan mukava istuvuus standardimitoituksella.
Istuvuus ja lesti
  • Lesti: Normaali
  • Kengässä on normaali lesti, joka sopii useimmille jalkatyypeille. Slip-on-malli on helppo ja nopea pukea sekä riisua.
Ominaisuudet
  • Slip-on-malli (jalkaan sujautettava) – tekee kenkien pukemisesta ja riisumisesta nopeaa ja vaivatonta.
  • Kevyt rakenne (painoltaan vähäinen) – auttaa jalkoja jaksamaan ja tuntuu miellyttävältä koko päivän.
  • Punottu päällinen (ilmava kudosrakenne) – antaa ilman kiertää vapaasti, pitäen jalat viileinä kuumalla säällä.
  • Kesäinen muotoilu (suunniteltu lämpimään vuodenaikaan) – täydentää täydellisesti kevyitä kesäasuja, kuten mekkoja ja shortseja.
Usein kysyttyä

Onko lesti normaali vai leveä?

Kengässä on normaali lesti, joka on suunniteltu sopimaan useimmille jalkatyypeille.

Mistä materiaalista päällinen on?

Kengän päällinen on kevyttä punottua materiaalia. Tarkempia materiaalitietoja ei ole saatavilla, mutta rakenne on tehty ilmavaksi ja kesäkäyttöön sopivaksi.

Miten kenkiä hoidetaan?

Suosittelemme puhdistamaan kengät kevyesti kostealla liinalla. Vältä konepesua ja voimakkaita pesuaineita, jotta punosrakenne säilyy hyvänä.

Sopivatko kengät pitkiin kävelyihin?

Nämä ovat kevyet arki- ja vapaa-ajan kengät, jotka sopivat parhaiten lyhyemmille matkoille ja rentoon oleskeluun. Ne eivät tarjoa erikoistukea pitkille kävelylenkeille.

Toimituskulut

Nouto valitsemastasi PostNordin toimipisteestä tai pakettiautomaatista. Saat ohjeet noutamiseen tekstiviestillä paketin saapuessa.

6,90 €


Arviot

Tuotearvioita ei vielä ole.

Kirjoita ensimmäinen arvio tuotteelle “Duffy kevyet punoskesäkengät”

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *


Naisten talvikengät

Talvella tai syyssäässä, näissä ei tarvitse palella.

Naisten kengät

Kenkiä naisille, aivan kaikenlaisille.

Naisten maiharit

Kenkiä naisille, haastaville poluille.

Miesten kengät

Kenkiä miehille, tielle kuin tielle.