Chantana avokas isolla rusetilla
89,00 €
Kaunis mokkanahkainen avokas, jossa on leveä lesti. Sopii juhliin ja siistiin arkeen. Rusetin alla oleva venyke antaa jalkapöydälle lisätilaa ja mukavuutta.
Nopea toimitus – saat kengät 1-3 arkipäivän kuluessa!
Tuotekuvaus
Chantana-avokas on tyylikäs valinta juhlapukeutumiseen, joka yhdistää kauniin ulkonäön ja poikkeuksellisen käyttömukavuuden. Se on suunniteltu naiselle, joka ei halua tinkiä mukavuudesta edes juhlakenkiä valitessaan.
Kengän päällinen on valmistettu ylellisestä mokkanahasta, joka antaa sille hienostuneen ja pehmeän ilmeen. Materiaali on paitsi kaunis, myös mukautuu käytössä jalan muotoihin. Avokkaan näyttävä yksityiskohta on sen etuosassa oleva suuri rusetti, joka tuo kenkään persoonallista ja naisellista ilmettä. Rusetin alle on sijoitettu huomaamaton venyke, joka lisää joustavuutta ja antaa lisätilaa jalkapöydälle, parantaen istuvuutta merkittävästi.
Kengässä on ajaton pyöreä kärkimuoto, joka tarjoaa varpaille mukavasti tilaa. Maltillinen 5,5 senttimetrin korkuinen korko on muotoiltu tukevaksi ja se antaa kauniin ryhdin ilman, että mukavuudesta tarvitsee tinkiä. Tämä korko tekee avokkaista sopivat myös pidempiin tilaisuuksiin, joissa joutuu seisomaan tai kävelemään.
Leveän lestinsä ansiosta tämä Chantana-avokas sopii erinomaisesti henkilöille, joilla on leveämpi jalka tai jotka arvostavat kenkiensä väljyyttä. Se on täydellinen valinta häihin, valmistujaisiin, teatteriin tai mihin tahansa juhlatilaisuuteen. Valitse tämä avokas, kun etsit juhlakenkää, joka ei pakota sinua valitsemaan tyylin ja mukavuuden väliltä, vaan tarjoaa molemmat.
Kenelle nämä kengät sopivat?
- Leveäjalkaisille naisille. Tilava lesti ja joustava venyke varmistavat, että kenkä ei purista jalkapöydän kohdalta.
- Juhliin ja erityistilaisuuksiin osallistuville. Elegantti mokkanahka ja näyttävä rusetti viimeistelevät juhla-asun.
- Mukavuutta arvostaville korkokenkien käyttäjille. Maltillinen korko ja pyöreä kärki tekevät kengästä miellyttävän käyttää.
- Klassista tyyliä etsiville. Ajaton malli on helppo yhdistää niin mekkoihin, hameisiin kuin siisteihin housuihinkin.
Materiaalit
- Päällinen: Mokkanahka
Istuvuus ja lesti
- Lesti: Leveä
- Kärkimuoto: Pyöreä
- Leveä lesti, joka sopii erinomaisesti leveämmälle jalalle. Rusetin alla oleva venyke antaa lisätilaa ja joustavuutta jalkapöydälle.
Ominaisuudet
- Leveä lesti (tilavampi muotoilu) – tarjoaa väljyyttä ja mukavuutta jalkapöydälle sekä varpaille.
- Aito mokkanahkapäällinen (pehmeäksi käsitelty nahka) – antaa kengälle ylellisen ulkonäön ja tuntuu pehmeältä jalassa.
- Piilotettu venyke (joustava osa rusetin alla) – joustaa kävellessä ja antaa tarvittaessa lisätilaa jalkapöydälle.
- Maltillinen 5,5 cm korko (keskikorkea) – tuo ryhtiä ja sopii juhlakäyttöön ilman, että jalat väsyvät nopeasti.
Usein kysyttyä
Onko kengän lesti normaali vai leveä?
Tämän avokkaan lesti on leveä, mikä tarjoaa lisätilaa ja mukavuutta leveämmälle jalalle. Lisäksi rusetin alla oleva venyke antaa joustovaraa.
Mistä materiaalista kengän päällinen on valmistettu?
Kengän päällinen on laadukasta ja pehmeää mokkanahkaa.
Kuinka korkea korko on?
Koron korkeus on 5,5 cm. Se on sopivan korkuinen tuomaan ryhtiä, mutta silti mukava käyttää pidemmissäkin tilaisuuksissa.
Sopivatko nämä kengät arkikäyttöön?
Nämä avokkaat on suunniteltu ensisijaisesti juhlakäyttöön, mutta ne sopivat tyylikkyytensä ansiosta myös siistimpään pukeutumiseen esimerkiksi toimistolla.
Toimituskulut

Nouto valitsemastasi PostNordin toimipisteestä tai pakettiautomaatista. Saat ohjeet noutamiseen tekstiviestillä paketin saapuessa.
6,90 €









Arviot
Tuotearvioita ei vielä ole.